15- دستور arp

آموزش تصویری در دو نمایشگر یوتیوب و آپارات همراه با متن آموزش

جهت بالا بردن سطح کیفیت نمایشگرهای ویدئویی ، این ویدئو در 2 نسخه یکسان برای شما عزیزان قرار داده شده است. یک نسخه نمایشگر سایت Youtube می باشد و نسخه بعدی نمایشگر سایت Aparat می باشد که محتوای هر 2 نمایشگر یکسان است. در ضمن در ادامه متن آموزش نیز برای شما قرار داده شده است تا در صورت کمبود سرعت اینترنت ، بتوانید آموزش را به صورتی متنی یاد بگیرید. در صورت بروز هر مشکلی با ما در تماس باشید.

نمایشگر Aparat

مناسب برای کاربران داخل ایران

نمایشگر Youtube

مناسب برای کاربران خارج ایران

مقدمه

در درس پیش به شما یاد دادیم چگونه بفهمید که در یک شبکه، کامپیوتری به کامپیوتر شما وصل است و شما میتونید با اون کامپیوتر اطلاعات رد و بدل کنید. حالا در این درس میخوام به شما جدولی که هم در کامپیوتر شما و هم در روتر ip ها رو سیو میکنه نشونتون بدم البته شاید یه خطایی داشته باشه چون اگه کامپیوتری در شبکه اطلاعاتی رد و بدل نکرده باشه یا به روتر وصل نشده باشه ip اون کامپیوتر در جدول سیو نمیشه یا شاید دستی ip پاک کرده باشن.

شروع دستور arp

1- در مرحله اول از منو start برنامه cmd رو باز میکنیم.

دستور arp

2- سپس دستور arp را تایپ میکنیم و اینتر رو میزنیم. یکسری کد به ما میده که میتونید کدهارو مطالعه کنید.

دستور arp

3- اما اگه به صورت جدولی بخواید ببینید باید دستور arp -a رو بزنید که جدول ipهای متصل شده به شبکه شما رو بهتون نشون میده.

دستور arp

4- حالا شاید کامپیوتری در شبکه باشه ip تو جدول نیاد شما میتونید یکبار اون ip ping کنید و مجدد دستور arp -a رو بزنید. مثلا در جدول من ip 21 نیست من اون اول پینگ میکنم. و بعد دوباره دستور arp -a میزنم و میبینید در جدول میاد .

دستور arp

5- برای دیدین اسم کامپیوتری که ip  آن در جدول هست میتونید از دستور ping -a (ip)  استفاده کنید. ( به جای ip ، عدد ip مورد نظر رو باید بنویسید مثلا: 192.168.0.21)

دستور arp

نکته: 

اگه در جدول ip دیدید که نمی شناختید و اسم کامپیوتر هم برای شما ناآشنا بود باید به این موضوع دقت کنید که کامپیوتر شما هک نشده باشد.


مدرس : پیمان نوایی

سایت : www.tarheroya.com

کانال اینستاگرام : @arariel_it

این صفحه را به اشتراک بگذارید

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on telegram
Telegram
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest
Share on reddit
Reddit
Share on email
Email
Share on tumblr
Tumblr
Share on skype
Skype
Share on mix
Mix
Share on print
Print
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x
()
x